خرید لایسنس

خرید لایسنس و اجرا سیستم های راه اندازی میزبانی یکی از ساده ترین روش ها برای کاربران است. برای راه اندازی سرویس های میزبانی روش ها و سیستم های مدیریتی متفاوت با امکانات مختلف وجود دارد که هر یک از این سیستم ها روش نصب یکسان برای هر چه سادتر شدن دارند.

در ادامه توضیحی کوتاه در مورد هر یک از این سیستم ها به شما خواهیم داد تا قبل از خرید لایسنس و پرداخت هزینه از سیستم انتخابی خود مطمن شوید.

خرید لایسنس در واقع این امکان دریافت پشتیبانی و خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده اصلی را فراهم میکند. اما در بسیاری موارد این پشتیبانی کاربرد چندانی نداشته و یا هزینه بسیار بالاتری برای شما در پی دارد. و در این مورد شما میتوانید از سرویس های رایگان را در کنار سرویس مدیریت سرور داشته و خدمات بهتری دریافت نمایید.

خرید لایسنس سیپنل

یکی از سیستم های مدیریت و راه اندازی سرویس میزبانی وب سیپنل است. این سیستم به دلیل محدودیت های ایجاد شده برای کاربران ایرانی قابل استفاده نبوده که البته راهکار های زیادی برای استفاده از آن وجود دارد.

  • عدم استفاده از دامنه پسوند .ir برای مین دامین سرور
  • محدودیت در دریافت پیکج Mysql (سرور های ایران)
  • عدم امکان اجرای نسخه اصلی برای سرور های ایران
  • محدودیت بروزرسانی سیستم (سرور های ایران)

سیپنل برای سرور های خارج از ایران انتخابی بسیار عالی بوده (برای دامنه اصلی سرور از دامین های غیر ایران استفاده شود) و به دلیل به روزرسانی منظم، پلاگین های امنیتی، قابلیت اجرا بر سیستم عامل های مختلف و بهینه سازی تحت وب مطمنأ گزینه ای مناسب است.

خرید لایسنس دایرکت ادمین

دایرکت ادمین یکی دیگر از سرویس های مناسب برای راه اندازی سرویس میزبانی وب میباشد. این کنترل پنل بر خلاف سیپنل محدودیت های کمتری برای کاربران ایرانی داشته و از این رو در بین ایرانیان بسیار محبوب شده. اما به دلیل محیط گرافیکی ساده و سطح دسترسی به برخی امکانات و کمبود پلاگین های رایگان کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

اما این کنترل پنل یکی از بهترین انتخاب ها برای میزبانی سایت های شخصی حتی در سطح وسیع خواهد بود. به دلیل سبک بودن، امکانات بسیار خوب در جهت بهینه سازی و نصب کاستوم بیلد های مختلف به صورت گرافیکی حتی برای افراد مبتدی نیز کار با این کنترل پنل راحت است.

پلسک

یکی از بهترین کنترل پنل های تجاری که بر خلاف دایرکت ادمین و سیپنل قابلیت اجرا بر روی ویندوز سرور دارد پلسک است. این کنترل پنل در بین وب مستران کاربرد کمتری داشته اما در واقع یک محیط کاربری فوق العاده داشته و تمامی امکانات مورد نیاز شما را به سادگی در دسترس قرار میدهد.

پلسک با دارا بودن Extension های کاربردی و محیطی عالی برای برنامه نویسی تمامی خواسته های شما از یک کنترل پنل را رفع می نماید. همچنین این کنترل پنل به دلیل داشتن فایروال در هسته خود امکان ایجاد رول های مورد نیاز را در اختیار شما قرار میدهد.