طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه به صورت اصولی و متناسب با کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم رعایت مواردی ساده، باعث میشود برند شما نابود شده و یا از موتور های جستوجو حذف شود.

طراحی سایت فروشگاه از نظر برای افرادی که دوره های طراحی طی کرده اند بسیار ساده بوده و در بسیاری موارد با هزینه های بسیار پایین اقدام به راه اندازی سایت ها مختلف میکنند و کارفرما نیز به دلیل هزینه تمام شده پایین بسیار خوشنود است. (البته افراد تازه کار بسیار هستند که با خلایقیت و دانش کافی و عالی پروژه شما را انجام میدهند.)

اما در واقع شما با این تصمیم برند و فروشگاه خود را نابود کرده اید و پس از چند ماه از دور خارج میشوید.

داشتن فروشگاه آنلاین تنهابخش فروش نیست بلکه در واقع ویترین مغازه یا برند شما در بخشی وسیعتر است. بنابراین به این ویترین همانند فروشگاه خود اهمیت دهید.

موارد بسیاری در بهتر شدن سایت شما موثر است اما ابتدا باید موارد مخرب را رفع نمایید. در بخش بعدی برخی از موارد که عدم رعایت آن میتواند نتیجه ای مخرب برای سایت شما داشته باشد ذکر شده.

طراحی سایت فروشگاه

با افزایش استفاده از اینترنت و آسان تر شدن فعالیت های روزمره مانند اطلاع از اخبار بدون نیاز به خرید روزنامه به صورت فیزیکی، اطلاع از مشخصات یک محصول بدون نیاز به مراجعه به چندین فروشگاه به طور سنتی، انجام پرداخت های بانکی بدون نیاز به مراجعه به بانک و بسیاری موارد دیگر باعث شده استفاده از اینترنت در بین مردم بسیار رایج شود و بسیاری از فعالیت های روزمره خود را به صورت آنلاین انجام دهند.

با تمام گستردگی اینترنت در بین مردم کسب کار های سنتی نیز بخشی از فروش خود را در فروشگاه آنلاین خود انجام میدهند. به طوری که در حال حاضر شما میتوانید تمامی خرید های سوپر مارکتی خود را به طور آنلاین انجام دهید.

برای ورود به این بازار آنلاین و کسب در آمد از میلیون ها کاربر در فضای مجازی پس از انتخاب اسم دلخواه سفارش طراحی سایت فروشگاه به طور اصولی و متناسب با کسب کار شما است.

طراحی سایت فروشگاه

به طراح خود اعتماد کنید. برخی از موارد مخرب

یکی از این موارد استفاده از قالب ها کپی شده سایت ها دیگر، زیرا به طور نا خودآگاه این حس را به کاربر منتقل میکند که سایت شما معتبر نبوده و یک کپی از سایت های دیگر است.

لوگو، لوگو در واقع یک نشان برای معرفی وب سایت شما است. نداشتن لوگو به معنی بی هویت بودن سایت شما خواهد بود و این اصلا برای فورشگاه شما خوب نیست

دسته بندی، یکی از مهم ترین مواردی که باید در فروشگاه آنلاین رعایت شود دسته بندی محصولات است، زمانی که شما دسته بندی مناسبی برای فروشگاه خود نداشته باشید، کاربر برای پیدا کردن محصول مودر نیاز خود دچار سردرگمی شده و مطمئن باشید فروشگاه دیگری را انتخاب میکند.

چیدمان قالب، این مورد را همیشه به طراح سایت فروشگاه خود بسپارید زیرا تجربه و آنالیز دقیق در پشت تصمیم طراح است، در بسیاری موارد دیده ایم کابران انظار دارند تمامی بخش های سایت در صفحه اصلی و در ایندکس وجود داشته باشد که این بر باور کارفرما باعث میشود کاربر وارد این بخش شود، اما در بیشتر مواقع تنها باعث خستگی کاربر در بازدید از سایت میشود و وارد این بخش ها نمیشود.

رنگ بندی، انتخاب رنگ سایت تنها ظاهر نیست که هر یکی از بخش ها دارای رنگی متفاوت باشد( به جز شهربازی ) رنگ سایت باید با توجه به نوع سایت (خبری، فروشگاه، معرفی، شخصی و …) انتخاب شود و بر اساس روانشناسی و از رنگ های متناسب با یکدیگر استفاده شود.

طراحی سایت فروشگاه

تا اینجا به طور مختصر به دلایل داشتن سایت و موارد مورد نیاز جهت بهتر بودن سایت اشاره شد. اما چرا باید سفارش طراحی سایت فروشگاه بدیم  در صورتی که امکان فروش محصولات در تلگرام، اینستاگرام داریم؟

  • اعتماد کاربران بسیار مهم است، در بسیاری موارد داشتن سایت در کنار تلگرام و اینستاگرام اعتبار بیشتری به برند شما میدهد. نسبت به  این که تنها در یکی از این شبکه های فعالیت داشته باشید. در کل سایت به روند کاری شما نظم میدهد.
  • داشتن گزارش فروش و عملکرد کلی سایت در خصوص خرید کاربران که به کدام محصول بیشتر علاقه مند هستند.
  • وفاداری بیشتر کاربران زیرا احتمال به خاطر سپرده شدن اسم فروشگاه شما بیشتر از بازدید اتفاقی است.
  • بخش نظرات و رتبه بندی محصولات به دلخواه شما
  • آنالیز رفتار کابران در سایت و میزان بازدید
  • دریافت نماد اعتماد و نماد ساماندهی
  • درگاه پرداخت آنلاین

به صورت ساده تر میتوان گفت کاربران اینترنت برای خرید محصول و یا دریافت اخبار و هر سرویس آنلاین دیگر آن را در موتور های جستوجو پیدا میکنند، نه در شبکه های اجتماعی. در واقع تمامی این شبکه های مجازی سایت های آنلاین و فروش در این سایت ها در واقع استفاده از یک محیط اشتراکی محدود است و امکانات بسیار ساده ای در مقایسه با سفارش طراحی سایت فروشگاه خواهید داشت.